Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 29.04.2015 07:44:45 

Kávou s hubou Reishi si predĺžite život !

Otázky a odpoveďe

Čo ešte neviete o Ganoderme


Ktoré aktívne zložky obsahuje?

Výskumy objavili prítomnosť vode-rozpustných polysacharidov ako jeden z najaktívnejších prvkov v červenej reishi, ktoré majú pozitívny vplyv na imunitný systém, reguláciu krvného tlaku a majú protinádorovný účinok. Ďalšími aktívnymi zložkami sú triperpény, nazývané aj ganoderické kyseliny. Štúdie dokázali, že ganoderické kyseliny pomáhajú zmierňovať alergie zabránením vylučovania histamínu, zvyšujú okysličenie organizmu a zlepšujú životne dôležité funkcie.


Má nejaké vedľajšie účinky?

Nie. V tradičnej čínskej literatúre je reishi na prvom mieste zo všetkých liečivých bylín, ktoré boli zdokumentované. Prvé miesto jej zaručilo hlavne to, že nie je vôbec toxická a môže byť konzumovaná vo veľkých množstvách, dlhé obdobie bez vedľajších účinkov. Aj po vyše 2000 rokoch, nie sú známe žiadne vedľajšie účinky v dostupnej literatúre ani z klinických testov. Avšak u citlivých jedincoch sa môžu prejaviť niektoré detoxikačné príznaky ako sú mierne zažívacie nevoľnosti, závrate, bolenie kostí, svrbenie kože v počiatočnom období užívania. To je spôsobené vylučovaním nahromadených toxínov z tela a zvýšenou aktivitou metabolizmu. Toto sú bežné príznaky, keď liečivé účinky červenej reishi začínajú pôsobiť. Konzumácia vitamínu C spolu s Reishi pomáha redukovať počiatočné vedľajšie účinky a zlepšuje absorbovanie.


Môžem ju užívať spolu s ďalšími medikamentami?

Áno, reishi je prírodný doplnok zdravej výživy a nie sú známe kontraindikácie za posledných 2000 rokov jej štúdia. Avšak ako všetky imunitné podporné látky, takisto aj konzumácia reishi by mala byť konzultovaná s lekárom u pacientov pred transplantačným zákrokom užívajúcich iné imunopodporné preparáty. Je vždy dobré konzultovať vaše zámery s odborníkom na zdravú výživu predtým, než začnete užívať doplnky stravy.


Za akú dobu sa prejavia účinky?

Výsledok je veľmi individuálny a líši sa na každom jedincovi. Bežne pocítite zmenu už po 10 až 14 tich dňoch užívania kvalitnej reishi. Výrazné zmeny na celkovom zdraví je možné pozorovať po 2 mesiacoch pravidelného užívania.


Je vhodná pre všetky vekové skupiny?

Áno. Reshi je potravinový doplnok pre zdravie, ktorý je vhodný pre všetky vekové skupiny, spolu s deťmi a tehotnými ženami. Avšak ešte raz odporúčame konzultovať užívanie s kvalifikovaným odborníkom na zdravú výživu, v prípade, že užívate iné preparáty na chudnutie.


Kedy je najlepšie ju užívať?

Reishi je najlepšie užívať ráno na lačný žalúdok. Pitie vody zvyšuje účinnosť reshi a pomáha telu zbaviť sa škodlivých látok. Taktiež sa odporúča brať vitamín C spolu s reishi, pretože to zlepšuje absorbciu aktívnych zložiek, ktoré reishi obsahuje. Štúdie ukazujú, že vitamín C pomáha rozkladať zložité polysacharidy na jednoduchšie zlúčeniny, ktoré telo potom lepšie absorbuje.


Ktoré produkty sú pre mňa vhodné?

Najviac produktov z výťažkom Reishi je dostupných vo forme tabliet, kapsulí alebo granulí. Najúčinnejšie reishi produkty sú vo forme extraktov alebo výťažkov. V dnešnej dobe sa výťažok reishi pridáva aj do iných potravinových preparátov na uľahčenie konzumácie. Vo všeobecnosti produkty s výťažkom reishi môžu mať rozdielny stupeň kvality. Faktory ako spôsob pestovania, kvalita základnej plesne, podmienky dodržané pri pestovaní, metódy spracovania huby hrajú dôležitú úlohu pri výslednej kvalite produktu. Predtým než sa rozhodnete, ktorý produkt si vyberiete uistite sa, že sú na ňom správne a jasne vyznačené zložky, kde bol vyrobený alebo adresu dovozcu. Každý kvalitný a bezpečný produkt zdravej výživy to musí obsahovať.

TOPlist